Okno czy świetlik oto jest pytanie

Okno czy świetlik oto jest pytanie

Stoisz przed koniecznością kupna okien dachowych lub świetlików? Z Velshopem możesz zamienić tę konieczność w przyjemność. Co więcej, tutaj kupisz tanie okna dachowe. Niemożliwe? A jednak. O ile tanie okna dachowe są dość popularne, o tyle na temat świetlików należy powiedzieć kilka słów. Zatrzymajmy się przy świetlikach polskiej firmy Fakro. Oferuje on kilka rodzajów tego typu produktów, oto kilka z nich.

1. Świetlik Fakro SR: dostępny jest w dwóch wersjach, SR-ze sztywną rura światłonośną, SR-L-ze sztywną rurą i z doświetleniem naturalnym światłem strychu, lepszym o 10% w porównaniu z wersjami z kopułą przenikaniem ciepła; częściami składowymi tych świetlików są:
a) rura światłowodowa-jest sztywna, wykonana z aluminium, pokryta powłoką refleksyjną, rura zbudowana jest na zasadzie teleskopu i może osiągać długość=12 metrom. Powłoka refleksyjna odbija nawet 98% światła,
b) kolanko-pozwala na zmianę kąta rury o 0° do 65°,
c) część dachowa- to rama aluminiowa, w którą wkleja się szybę hartowaną (grubość=4mm), kolejnym elementem składającym się na część dachową jest wykonany z blachy aluminiowej lub szkła organicznego fragment, który montowany jest do profilu ramy od wewnętrznej strony.
d) rama sufitowa-posiada wbudowany element, który rozprasza światło, została wykonana ze szkła organicznego.
2. Świetlik Fakro SF: podobnie, jak w poprzednim przypadku, możliwy jest wybór świetlika z elastyczną rurą światłonośną lub w dodatku z doświetleniem naturalnym światłem strychu, zestaw składa się z rury światłonośnej, ramy sufitowej, pryzmatycznego rozpraszacza światła i elementów niezbędnych podczas montażu. Tak, jak poprzednik, o około 10% pozwala na lepsze przenikanie światła niż wersje zaokrąglone.
3. Świetlik Fakro do dachów płaskich: rurowe świetliki można stosować na dachach o kątach nachylenia od 0° do 15°, świetlik może stanowić jedyne źródło światła, lub być elementem doświetlającym, w obu przypadkach ilość światła będzie wystarczająca, ponadto pozwala on zaoszczędzić energię elektryczną; składa się z ramy montanowej, aluminiowej nakładki, rury światłonośnej (w przypadku rury sztywnej, istnieje możliwość przedłużenia jej specjalnymi modułami) i kopuły wykonanej ze stabilizowanego poliwęglanu.
Nie we wszystkich budynkach istnieje możliwość, by zamontować tanie okna dachowe tradycyjne wtedy alternatywą są świetliki. Sprawdzają się jednak nie tylko wtedy, kiedy nie ma innej możliwości na dostarczenie naturalnego światła do pomieszczenia. Są dosoknałe jako jedyne źródło światła, a także jako elementy doświetlające. Innowacyjne technologie wykorzystywane podczas ich tworzenia i materiały najwyższej jakości pozwalają na dostarczenie do pokojów potężnej dawki światła naturalnego bez utraty ciepła. Wykazują wysokie parametry termoizolacyjne i pozwalają na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Co istotne- nie zaburzają rytmu dobowego, który jak wspomniane zostało na początku artykułu, jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Jeśli zależy Ci na doskonałej jakości i przystępnych cenach, na stronie sklepu Velshop znajdziesz doskonałe, tanie okna dachowe i świetliki.