Bezpieczeństwo twojego psa na drodze

Bezpieczeństwo twojego psa na drodze

Zakup psa to ważna decyzja, która powinna być solidnie przemyślana. Pies wymaga naszej codziennej opieki, co wiąże się z wieloma obowiązkami. Zanim przyprowadzimy naszego psa do domu powinniśmy pomyśleć o wszystkich rzeczach, które są niezbędne dla jego funkcjonowania. Każdy pies mieszkajacy z mieście powinien mieć zapewnione bezpieczeństwo na chodniku, czy drodze. Dlatego zanim wybierzesz się na pierwsze długie wycieczki pomyśl o kilku niezbędnych aspektach tej wyprawy.

Po pierwsze smycz

Aktualnie na rynku mamy ogromny wybór smyczy, które możesz dobrać odpowiednio zarówno dla twojego psa jak i dla ciebie. Skoro będziesz wychodzić z psem na codzienne spacery, to powinna być to dla ciebie przyjemność, a nie przykry obowiązek, dlatego pamiętaj, aby dostosować smycz także do własnych upodobań. Zarówno długość, jak i grubuść smyczy powinna być dostosowana do wielkość twojego pupila. Zbyt duża smycz przy małych psach, będzie za ciężka dla zwierzaka, co utrudni mu wesołe bieganie, a z kolei za cienka smycz przy dużych psach stanowi ryzyko zerwania się twojego psa w trakcie spaceru. Z kolei w trosce o twoją wygodę rynek oferuje szeroki wybór. Dostępne są smycze tradycyjne oraz smycze Flexi, które dzięki zwijanej taśmie ułatwią zapanowanie nad psem.

Po drugie obroża

Obroża jest również niezbędna w trakcie spaceru. Po pierwsze jest to miejsce do którego przypinasz swoją smycz, a po drugie, na obroży znajduje się przestrzeń na informację o miejscu zamieszkania psa, dzięki czemu w wypadku gdy twój pies się zgubi, łatwo będzie można go dostarczyć z powrotem do właściciela. Wybór obroży jest ogromny: od prostych skórzanych, przez kolorowe, po te z błyszczącymi elementami, dla suczek. W przypadku dużych psów świetnie sprawdzają się obroże z rączką, dzięki której możesz lepiej przytrzymać psa w niebezpiecznej sytuacji.

Po trzecie komendy

Spacer z pewnością ułatwi ci zapoznanie psa z podstawowymi komendami. Dzięki temu pies będzie bardziej posłuszny. Na początek przydadzą ci się komendy siad i zostań. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie przypiąć psu obrożę i smycz, a także bezpiecznie przejść przez pasy na jezdni. Jeśli twój psiak już opanuje te hasła, warto wprowadzić bardziej złożone komendy, jak równaj, czy aport. Dzięki temu pies będzie Ci dotrzymywał kroku nie wyrywając się na przód, a rzucając zabawkę zapewnisz mu przednią zabawę podczas słonecznych dni.

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego aby zapewnić mu długie życie zadbaj o jego bezpieczeństwo i zawczasu pomyśl o wszystkich niezbędnych do tego elementach.