Jak przygotować się do wyjazdu w delegację?

Jak przygotować się do wyjazdu w delegację?

Pracując w dużej lub mniejszej firmie często możemy zostać wydelegowani na wyjazd poza obręb naszego miasta, czy nawet województwa. Jak przygotować się do takiego wyjazdu, by był on w pełni dla nas satysfakcjonujący i komfortowy?

Przed wyjazdem porozmawiaj dokładnie z szefem o celu wyjazdu, a także zakresie wykonywanych przez ciebie obowiązków. Dowiedz się, czy masz przekonać do czegoś przyszłego partnera biznesowego, przeprowadzić szkolenie, czy wziąć w nim udział. Warto wiedzieć, jakie obowiązki musisz wykonać w czasie wyjazdu (raportować go, zdawać relację), a także w jakich godzinach masz pracować. Warto zapytać także o wynagrodzenie za wyjazd – czy jest on dodatkowo premiowany itd. Rozmowa pozwoli uniknąć wszelkich niedopowiedzeń i ewentualnych przyszłych pretensji. Pamiętaj, że jeżeli jesteś w ciąży lub wychowujesz dziecko do lat 4, masz prawo odmówić udziału w delegacji bez żadnych konsekwencji.

Delegacje mogą trwać od kilku dni do kilku miesięcy, warto więc odpowiednio się do nich przygotować, zwłaszcza wtedy, gdy nasza delegacja obejmuje wyjazd od innego kraju. Do takiego wyjazdu warto dokładnie i merytorycznie się przygotować. Przygotuj się na wszelkie niewygodne pytania i pomyśl nad odpowiedziami na nie. Jeżeli bierzesz udział w wyjeździe zagranicznym poćwicz twój angielski, jeśli nie czujesz się pewnie skorzystaj z kilku lekcji z native speakerem. Z pewnością dzięki takim zajęciom z pewnością poczujesz się pewnie.

Zadbaj także o odpowiednie zakwaterowanie i wypożyczenie auta car Poznań. Zastanówcie się z szefem, czy lepiej wypożyczyć je w waszej miejscowości, a może na miejscu. Ważny jest także dobór miejsca noclegu. Ważne by znajdował się on w centrum miasta lub w okolicach siedziby firmy do której się udajesz.

Wyjazd w delegację to jednak nie tylko wyczerpujący obowiązek, ale także udział w interesujących wykładach i sympozjach i możliwość poznania nowych osób. Kontakty biznesowe są niezwykle ważne w każdej branży. Oprócz tego rodzaju spotkań i kolacji warto także zorientować się w atrakcjach jakie oferuje nam dane miasto. Z pewnością warto odwiedzić najbardziej znane zabytki i kultowe miejsca, które nocą z pewnością pozostawiają niezapomniane wrażenie.