Kupujesz nowy komputer? Nie zapomnij o programie antywirusowym

Kupujesz nowy komputer? Nie zapomnij o programie antywirusowym

Nowy nabytek elektroniczny znalazł się w twoim domu? Cieszymy się razem z tobą, ale jednocześnie przestrzegamy i przypominamy! Na każdym komputerze – bez względu na to czy jest on stacjonarny, czy przenośny – konieczne jest zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. W tym artykule dowiesz się, gdzie znaleźć odpowiednie programy antywirusowe. Jeśli nie masz jeszcze takiego elementu na swoim nowym lub starym komputerze – czym prędzej zabierz się do lektury. Ten tekst oraz portal wweb, o którym wkrótce wspomnimy pozwoli ci na wybór najlepszego z najlepszych programów antywirusowych, jakie do tej pory zostały wypuszczone na rynek polski i zagraniczny.

Wybierz program antywirusowy z wweb – to najlepsze rozwiązanie!

Na portalu wweb przeczytasz o kilku najważniejszych programach chroniących komputer przed szkodliwymi wirusami i oprogramowaniami. Przede wszystkimi wśród nich znajduje się być może znany ci Avast. Szerzej poczytasz o nim oczywiście pod adresem wweb.pl. Innymi programami, które proponuje użytkownikom portal są AVG AntiVirus czy też Panda Cloud. Każdy z nich posiada zarówno szereg zalet, jak i czasami szereg wad. Wszystko to związane jest z ceną i jakością konkretnych produktów. Niektóre programy antywirusowe są bezpłatne. Pamiętaj jednak, że najwyższą gwarancję bezpieczeństwa otrzymujesz kupując znany i sprawdzony na całym świecie program. Pozwól sobie na jego zakup, jeżeli nie nadwyręży to znacznie twojej kieszeni.

Konsultacja z informatykiem – może być przydatna!

ochrona antywirusowaJeśli masz taką potrzebę, możesz podpytać znajomego informatyka co sądzi na temat konkretnych programów antywirusowych. Może być jednak tak, że nie znasz nikogo takiego. Wtedy istnieje jeszcze opcja zatrudnienia fachowej pomocy. Konsultacja nie kosztuje wiele, a może rozwiać twoje wątpliwości. Przy zakupie indywidualnego programu także możesz liczyć na pomoc ze strony sprzedawcy. Każdy pracownik sklepu elektronicznego posiada w jakimś stopniu wiedzę o produktach, z którymi ma do czynienia na co dzień. Ta wiedza, pomoże także i tobie. Wystarczy tylko zapytać, a to przecież nie jest nic trudnego.

Pamiętaj o programach antywirusowych na komputerach twoich dzieci!

Często kupując dziecku komputer zapominamy o tym, że tam również – a może nawet szczególnie – powinien się znaleźć program antywirusowy. W ten sposób zapewnisz swoim pociechom maksymalną ochronę. Nie znaczy to oczywiście, że nie powinieneś śledzić poczynań swoich dzieci w internecie. Co więcej, masz nawet obowiązek kontrolować je co jakiś czas. Nawet wtedy, gdy są już w wieku nastoletnim. W miarę możliwość pilnuj również, by czas spędzony przy komputerze nie ograniczał się tylko do gier komputerowych. W takich przypadkach powinieneś wyznaczyć stałe godziny, podczas których dziecko będzie mogło przeznaczać wolny czas na rozrywkę. Nie może on oczywiście przekraczać połowy czasu wyznaczonego na zabawę w ogóle. Staraj się zabierać pociechy do miejsc takich jak park czy zoo. Możesz także zapisać je na ciekawe zajęcia pozalekcyjne, na przykład do szkoły muzycznej, plastycznej czy teatralnej. A może twoje dziecko lubi szczególnie uprawiać jakiś sport? Pamiętaj, że poza komputerem istnieje także świat realny. Nie pozwól, by ten wirtualny w cyberprzestrzeni zawładnął tobą i twoją rodziną. To co najpiękniejsze, znajduje się bowiem daleko poza nim.

Wiesz już dzięki nam oraz portalowi wweb (jeśli już zdążyłeś zajrzeć na tę fenomenalną stronę internetową), że program antywirusowy to podstawa sprawnego i bezpiecznego korzystania z twojego komputera. Dlatego wybierz dobrze, najlepiej w konsultacji ze znajomym lub zatrudnionym przez ciebie informatykiem. Musisz to zrobić już teraz, by później uniknąć ewentualnych problemów – takich, o których wspomnieliśmy już nieco wyżej. Dostosowując się do kompetentnych porad nie musisz się niczego obawiać. Twój komputer z pewnością będzie wtedy działał spranie przez wiele lat, a ty będziesz cieszył się rozrywką, wiedzą i umiejętnościami, których ci z pewnością dostarczy.