Nowoczesne biurowce w Polsce

Nowoczesne biurowce w Polsce

Jeszcze kilkanaście lat temu polskie budownictwo z pewnością nie dorównywało standardom krajów zachodnioeuropejskich. Wpływ na taki stan rzeczy z pewnością miał nie tylko ustrój, ale również historia naszego kraju (między innymi zabory czy pierwsza i druga woja światowa). Niemniej jednak po roku tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym dziewiątym sytuacja w Polsce znacznie się zmieniła, a to z kolei zapoczątkowało szeroko pojęty rozwój. Także w kontekście budownictwa oraz architektury. W dużych – a także w mniejszych – miastach od kilkunastu lat powstają kolejne budynki. Nie tylko mieszkalne, ale również biurowe. Wszystkie obiekty z roku na rok stają się coraz bardziej nowoczesne oraz komfortowe. Jeśli poszukujemy biura na wynajem, z pewnością powinniśmy zacząć od nieruchomości wybudowanych w ostatnich latach. Czym wyróżniają się takie obiekty? Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę podczas wynajmu?

Zalety nowoczesnych biurowców

Nowoczesne biurowce budowane na przestrzeni ostatnich kilku lat charakteryzują się przede wszystkim wysokim standardem. Każdy właściciel firmy chce wynająć przestrzeń, która będzie godnie reprezentowała jego interesy. Co więcej, perfekcyjne biuro podnosi renomę firmy także w innym kontekście. Zadowoleni pracownicy lepiej wykonują swoją pracę i chętniej wykonują obowiązki. W nowych budynkach osoby pracujące w biurach mogą liczyć na nowoczesną klimatyzację, innowacyjne systemy bezpieczeństwa (kamery, systemy przeciwpożarowe etc.) oraz windy i parkingi podziemne. Wszystkie te elementy powstają z myślą o przyszłych najemcach, dlatego muszą być dokładnie dopracowane i solidnie wykonane. Co istotne, wiele budynków zostaje dostosowanych również dla osób z niepełnosprawnością. Mowa tutaj o bezpiecznych podjazdach czy wspomnianych już wcześniej windach. Co więcej, wszyscy pracownicy oraz sprzęt firmowy mają zapewnioną ochronę przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nie tylko dzięki kamerom, ale również dzięki wynajętej ochronie.

Przestrzeń wokół biurowca

Lokalizacja biurowców to kwestia sporna dla wielu deweloperów. Przede wszystkim dlatego, że niektórzy cenią sobie bliskość centrum, z kolei inni wola lokalizację biura na obrzeżach miasta. Ważne jest przede wszystkim to, by dojazd do biurowca nie był utrudniony. Na przykład przez codzienne korki (ten problem trudno pokonać w dużych miastach, gdzie rano i popołudniu natężenie ruchu jest ogromne). Firmy deweloperskie zwracają również uwagę na bliskość przystanków komunikacji miejskiej. Warto bowiem pamiętać, że niektórzy pracownicy czy klienci biur dojeżdżają do biurowca nie tylko przy pomocy auta. Przestrzeń wokół biurowca powinna charakteryzować się terenami zielonymi, ponieważ to pozytywnie wpływa na odbiór kolejnego budynku. Elementy takie jak parkingi z reguły budowane są pod ziemię, ponieważ takie rozwiązanie zaoszczędza miejsce (w miejscu, gdzie na zewnątrz mógłby znajdować się parking, pojawiają się ławki, trawnik czy drzewa i krzewy ozdobne). Warto pamiętać również o tym, że biurowce powinny być odpowiednio oświetlone z zewnątrz, by przemieszczanie się po zmroku nie narażało przechodniów, klientów oraz pracowników.

Kupno czy wynajem

Najemca biura staje przed pytaniem o to, czy lepiej wspomnianą przestrzeń wynająć, czy może zainwestować w zakup. Okazuje się, że z reguły wynajem jest bezpieczniejszą formą dla właściciela firmy. Szczególnie wtedy, gdy nasz biznes dopiero się „rozkręca”, a w przyszłości planujemy na przykład zmianę lokalizacji działalności. Na zakup biura mogą pozwolić sobie duże firmy, często międzynarodowe.

Biurowce w sieci

Jak najłatwiej znaleźć dzisiaj odpowiedni biurowiec na wynajem? Okazuje się, że podstawą jest sieć internetowa, a dokładniej strony firm deweloperskich, na których możemy szybko znaleźć dostępne powierzchnie biurowe na wynajem. Nierzadko jeszcze podczas budowy deweloper umożliwia tak zwaną rezerwację danej powierzchni. Dzięki nowoczesnym wizualizacjom możemy sprawdzić, jak dany biurowiec będzie prezentował się po zakończeniu budowy. Co ciekawe, przestrzenie biurowe na wynajem zlokalizowane są nie tylko w biurowcach, ale również w budynkach mieszkalnych na parterze.

Poszukiwanie odpowiedniego biurowca, w którym zlokalizujemy nasz biznes wcale nie jest czasochłonne. W dobie XXI wieku wystarczy odwiedzić kilka storn deweloperów, by znaleźć odpowiedni lokal. Nowoczesne budynki, w których zlokalizowane są dzisiaj biura wyróżniają się przede wszystkim ogromnym komfortem użytkowania oraz bezpieczeństwem. To między innymi dlatego są dzisiaj najbardziej popularne.