Odżywki Kerastase

Odżywki Kerastase

Wszystkie pragniemy jak najbardziej kompleksowo dbać o nasze włosy. Każda z nas ma jednak zupełnie różne pasma, dlatego też nie powinnyśmy sugerować się opiniami znajomych dotyczących polecanych produktów – okazać się może że dany kosmetyk działa na nas zupełnie inaczej, niż na przyjaciółkę. Czym powinnyśmy się więc kierować przy doborze idealnej odżywki?

Poznaj swoje włosy

Na samym początku powinnaś rozpoznać swoje pasma, aby dobrać odpowiedni preparat przeznaczony do pielęgnacji włosów powinnaś poznać ich potrzeby. Innych kosmetyków będą używały panie o grubych, a innego o cienkich włosach. Inną odżywkę wybiorą kobiety farbujące swoje włosy, a inną panie posiadające naturalne pasma. Kolejne kryterium to także struktura włosów. Jeżeli należysz do posiadaczek pasm kręconych, powinnaś poświęcić im szczególnie dużo uwagi, możesz być jednak pewna, że odpowiednio pielęgnowane pasma szybko odwdzięczą ci się zdrowym i zachwycającym wyglądem, który wzbudzi podziw i zazdrość wśród znajomych.

Szampon, jako baza

Zanim jednak wybierzesz odpowiednią odżywkę pamiętaj także o doborze odpowiedniego szamponu. Zgodnie z zasadami pielęgnacji szampon powinien być dostosowany do stanu skóry naszej głowy. Oceń, czy twój skalp szybko się przetłuszcza, jest wrażliwy, a może warto odżywić dogłębnie cebulki włosów, ponieważ brakuje im blasku? Warto przeprowadzić tak dokładną analizę, ponieważ dobrze dobrane kosmetyki to połowa sukcesu! Aby nie niszczyć końcówek w czasie mycia włosów szamponem, możesz na wilgotne pasma od połowy ich długości nanieść odżywkę, a szampon wmasować jedynie w skórę głowy. Taki zabieg zabezpieczy końcówki przed przesuszeniem.

Odżywka – dogłębne nawilżenie

Prawdziwą jednak ucztą dla włosów jest zastosowanie odżywki na włosach na nieco dłuższy czas. Biorąc prysznic, po umyciu włosów, możesz nałożyć na nie odżywkę i pozostawić ją na kilka minut na włosach, w ten sposób aktywne składniki zawarte w odżywce będą miały szansę w pełni zadziałać i pielęgnować twoje pasma. Po upływie 5 minut od czasu nałożenia spłucz odzywkę letnią wodą, aby domknąć łuski włosa. W ten sposób włosy zostaną odżywione i zaczną pięknie błyszczeć. Zapewne najtrudniej wybrać będzie odpowiednią markę kosmetyku. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, na przykład odżywki Kerastase, L’Oreal, Goldwell, Wella, Wella SP. Ważniejszym kryterium jest jednak wybór produktu ze względu na zawarte w nim skoncentrowane składniki, które pomóc nam mogą rozwiązać problemy z włosami. A więc dla włosów farbowanych tworzone są odżywki, które nie tylko nawilżają i wygładzają pasma, ale także pomagają zachować na dłużej efekt koloryzacji, a także zabezpieczają włosy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Włosy kręcone dzięki odżywką stają się bardziej sprężyste i elastyczne, a włosy zniszczone odzyskują dawną energię i blask. Innowacyjnym pomysłem są także odżywki, które zabezpieczają włosy przed szkodliwym wpływem ciepła płynącego z suszarki czy prostownicy, a dla włosów cienkich wymyślono odżywki w sprayu, które odżywiają włosy nie obciążając ich przy tym.