Odżywka do włosów po koloryzacji

Odżywka do włosów po koloryzacji

Jak zachować intensywność ulubionego odcienia, czyli co potrafi odżywka do włosów farbowanych.

Koloryzacja włosów jest bardzo częstym zabiegiem fryzjerskim, któremu poddaje się ogromna liczba kobiet. Jest to jedna z najprostszych metod, by odmienić swój wizerunek i jednocześnie poprawić sobie samopoczucie. Powszechnie bowiem wiadomo, że nic tak nie poprawia kobiecie humoru, jak wizyta u fryzjera, który dbając o jej włosy, jednocześnie wprowadza subtelne zmiany w całym wyglądzie. Jednak farbowanie jest dość inwazyjne i powoduje powstawanie uszkodzeń w strukturze włosa. Modna koloryzacja włosów to zajęcie nie dla amatorów!

Nie chodzi oczywiście o to, by całkowicie zrezygnować z koloryzacji, lecz należy wówczas zadbać o odpowiednią pielęgnację, która zniweluje skutki działania środków farbujących. Podstawą kuracji jest stosowanie dopasowanego szamponu, który delikatnie oczyści włosy i skórę głowy z zanieczyszczeń. Następnie warto nałożyć na całość włosów silnie regenerujący, taki jak odżywka do włosów farbowanych, który w zdecydowany i widoczny sposób poprawi ich kondycję. Najistotniejszą rzeczą jest, aby zapobiec wypłukiwaniu pigmentu i zachować intensywny kolor na dłużej. Zmniejszy to konieczność częstego farbowania i co za tym idzie, pozytywnie wpłynie na zdrowie kosmyków. Będzie można wówczas nakładać farbę wyłącznie na odrosty, czyli tam, gdzie włos nie jest w takim stopniu uszkodzony. Odżywka do włosów farbowanych pełna jest właśnie takich składników, które przedłużają trwałość koloru, poprzez zabezpieczenie barwnika przed wypłukaniem z wnętrza włosa. Dzięki temu fryzura pozostaje piękna i błyszczy niepowtarzalnym blaskiem.  Ulubiony odcień pozostaje na włosach znacznie dłużej, a jego intensywność nie zmienia się przez długie tygodnie.

Dodatkowo, odżywka do włosów farbowanych zawiera składniki, które uzupełniają ubytki w włóknie, co scala pasemka i ujednolica ich powierzchnię. Dzięki temu lśnią niepowtarzalnym blaskiem i odzyskują zdrowy, naturalny wygląd. Odżywkę można stosować nawet codziennie, gdyż nie skleja i nie obciąża włosów.

Kilka rad, jak odpowiednio zadbać o kosmyki po koloryzacji, czyli szampon i odżywka do włosów farbowanych jako element codziennej pielęgnacji.

Koloryzacji włosów poddaje się ogromna liczba kobiet. Czy to w salonie fryzjerskim, czy we własnym domu, farbowanie jest niezwykle powszechne i stanowi najprostszą metodę, jeżeli chcemy w naszym wizerunku wprowadzić delikatne zmiany. Farby do włosów zawierają jednak bardzo szkodliwe substancje, takie jak amoniak, które niszczą delikatne włókna. Tyczy się to zarówno profesjonalnych środków do koloryzacji, jak i tych powszechnie dostępnych w drogeriach. Uszkodzone włókno włosa staje się szorstkie i traci swój blask. Modna koloryzacja włosów to włosy pełne żywego koloru i zdrowe, a nie pozbawione życia. Jednocześnie pozbawiane jest swej naturalnej bariery ochronnej, co powoduje kolejne zniszczenia. Wielokrotnie farbowane włosy nie prezentują się atrakcyjnie, zaczynają intensywniej wypadać i tracą objętość. Aby mimo wszystko można było zmieniać odcień swoich włosów, w zależności od upodobań, należy stosować specjalną kurację odżywczą.

Ważnym elementem kuracji jest odpowiedni szampon, który nadawać się będzie do codziennego stosowania. Powinien on zawierać delikatne substancje myjące, które ochronią kolor przed blaknięciem. Po oczyszczeniu należy użyć dobrego preparatu, takiego jak odżywka do włosów farbowanych. Naturalne składniki w niej zawarte powinny silnie zregenerować uszkodzone kosmyki oraz zabezpieczyć pigment przed wypłukiwaniem. Dzięki temu kolor utrzyma się na włosach znacznie dłużej i nie będzie konieczności częstego powielania zabiegu koloryzacji. Pod adresem http://abimerd.pl/ można przeczytać o różnych kosmetykach do włosów oraz ich prawidłowym zastosowaniu. Odpowiednia pielęgnacja przy pomocy takich produktów, jak szampon i odżywka do włosów  farbowanych to panaceum na uszkodzenia powstałe w wyniku działania środków do koloryzacji, lecz można zniwelować je także w inny sposób. Przede wszystkim zastępować farby z zawartością amoniaku tymi o delikatniejszym działaniu. Tego typu preparaty również nadają włosom niepowtarzalny i piękny odcień, ale nie ingerują w ich wewnętrzne struktury w tak dużym stopniu.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zabezpieczyć kosmyki przed wieloma trwałymi uszkodzeniami i zapewnić im doskonałą kondycję.