Praktyczne zastosowanie siatek zgrzewanych

Praktyczne zastosowanie siatek zgrzewanych

Z pewnością każdy wie, że elementy budowlane muszą odznaczać się niebywałą trwałością. Tym właśnie charakteryzują się karty stalowe i siatki zgrzewane. Są to tego typu elementy konstrukcyjne, które muszą zapewniać naprawdę niemalże maksymalny poziom bezpieczeństwa. Wszystko dlatego, że wykorzystuje się je z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu kraty pomostowe i siatki zgrzewane zyskują właściwości, które czynią je naprawdę bardzo atrakcyjnym materiałem budowlanym.

Przede wszystkim kraty pomostowe oraz siatki zgrzewane odznaczają się niezwykle dużą wytrzymałością na ciężar. Jest to bardzo ważne, ponieważ tworzy się z nich m.in. schody, pomosty, a więc konstrukcje, po których poruszać się później będą ludzie. Dodatkowo, i kraty, i siatki są odporne na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Wytrzymują nawet najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne. Deszcz, śnieg, wiatr, słońce, ujemne temperatury nie są im straszne. Są odporne nawet na działanie rozmaitych szkodliwych substancji chemicznych, które bardzo często odznaczają się właściwościami żrącymi.

Kraty pomostowe oraz siatki zgrzewane nie ulegają korozji, są odporne i wytrzymałe. Dodatkowym, ogromnym atutem jest wysoki współczynnik tarcia, jaki posiadają. Podnosi on bardzo poziom bezpieczeństwa późniejszych użytkowników wybudowanych konstrukcji, ponieważ zmniejsza niemalże do minimum ryzyko poślizgnięcia się nawet, kiedy powierzchnia jest oblodzona. Wygląda to w ten sposób, że podczas produkcji czy to kraty pomostowe, czy siatki zgrzewane wycina się w ich powierzchniach specjalne ząbki, wypustki, które sprawiają, że powierzchnia zyskuje właściwości antypoślizgowe. Jest to możliwe do uzyskania dzięki nowoczesnym technologiom produkcyjnym.

Kraty pomostowe wykorzystywane są przy budowie schodów, ciągów komunikacyjnych, rusztowań balkonów, wykorzystywane są także przy pokryciu kanałów itp. Siatki zgrzewane natomiast stosuje się przy realizacji mniejszych projektów, m.in. do budowy koszy na śmieci, różnego rodzaju pojemników, ogrodzeń itp.

Można by pomyśleć, że takie stalowe elementy są mało estetyczne. Jednak jest to nieprawdą. Dzisiejsza technologia sprawia, że zarówno siatki zgrzewane, jak i kraty pomostowe śmiało mogą stanowić element dekoracyjny budynku.